Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

4. KURMEŞ ŞENLİĞİ NDE KISA NOTLAR

Şenliğimiz başarılı geçti. Üç gün boyunca şenliğimizi toplam olarak 211 kişi ziyarette bulundu. Bunlardan 39 kişi bizimle dayanışma temelinde gelen dostlarımızdı. Geriye kalan  172  kişi Kurmeşlilerdi. Katılımcılardan  113 ü erkek 99 u kadındı.

Yaş gurubuna göre
30 yaşında büyükler: 72 erkek 54 kadın
30 ile 12 yaş arası: 26 erkek 27 genç bayan
12 yaşında küçükler: 15 erkek 18 kızdı
Bu şenlikte yatak sayısı sınırlıydı. Sınırın üstünde bir katılım oldu. Yönetim Kurulu kararı ile, Gençler ve çocuklardan %50 bir indirim yapıldı ve dost ziyaretcilerimizden giriş ücreti ve konaklanma alınmadı.

Geçmiş şenliklere göre, bu şenlikte maddi olarak içerde değiliz. Dernek Yönetim Kurulundan  6 kişinin huzurunda yapılan mali hesap önümüzdeki YK toplantısında yazılı olarak bigilerinize sunulacak. Bizlere maddi katkılarını sunmuş ve sunacak  işverenlerimizi  yazılı olarak halkımıza duyuracağız.

Dernek YK nunun Köln de yaptığı son YK toplantısında almış olduğu karar ve görev taksimi istinassız olarak, tüm arkadaşlar tarafında yerine getirildiğini belirtmek isterim. Dernek YK ve denetim kurulunda görev almış 5 kişi dışında 21 arkadaş hazır bulundular. ( Hasan ve Şengül arkadaş mazuriyetleri nedeni ile katılmadıkları bilgimiz dahilindedir. Şengül arkadaşa ve ailesine tekrardan baş sağlığı temenilerimizi iletiriz.)

Kollektif yapılan işler daha başarılıdır. Hele bir kuruma da kadınlar sahipleniyorsa başarı derecesi dahada  fazladır. Her arkadaş ve ziyaretci, her yeni gelen misafir ve dostları ağırlamak için yoğun bir uğraş içersinde olduklarını izledim. Tüm arkadaşlara canı gönülde teşekkür ederim.                         Mehmet Yılmaz