Kurmes Dernegi Resmi Web Sitesi

ISTANBUL´DA KURMES´LILER VE DOSTLARI BULUSTU

 Video İzlemek İçin Resmin üzerine tıklayınız

İstanbul da ki Kurmeşliler olarak cumartesi akşamı, Zeynep İmak, Cengiz Kurt, Çilem ÖZ ve Niyat Özün de içinde bulunduğu bir organizasyon grubunun çalışması ile  bir araya gelen Kurmesliler, Sarıyer - Kilyosta ki Munzur Restourant ta yaklaşık 45 Kurmeşli ve dostları ile bir buluşma gerçekleştirildi. Sayı daha da artabilirdi. Sanırım İstanbul da 100 e yakın Kurmeşli yaşamakta. Öğleden sonra saat 3 gibi toplanılmaya başladı Kurmeşliler. Saat 6 gibi hemen hemen her kes gelmişti, yanlız her zamanki gibi Sevim Tel (öz) ve ailesi saat 5 ten beri yolda olmasına rağmen saat 9 gibi ancak gelebildi.

Şenlik tartışmasından sonra saat bir e kadar müzik eşliğinde halay çekip, anı anlatıp buluşmayı sonlandırdık.Katilimcilara tesekkürler.Istanbul Kurmes Grubu.....

 Buluşmada köyde yapacağımız Şenlik ile ilgili görüşler ve öneriler dile getirildi. Hemen hemen her kes köydeki buluşmada olacağını belirtti. İstanbul da ki köylülerimizin hepsi organizasyonda gönüllü olarak yer alabileceklerini belirttiler. Fakat işleyiş ağırlaşır diye daha önce belirlenen 3 arkadaşa ek olarak, Aziz ÖZ, Erhan Aslaner, Hasan Aslaner, Çilem ÖZ aktif görev aldılar. Sanırım Antalya da Haydar Ber le birlikte Haşim İmak ta görev alacak. Başarılı bir şenlik için tüm arkadaşlar ellerinden gelen her türlü maddi ve manevi katkıyı sunacaklarını belirttiler. Ayrıca orada bulunan Kurmeş dostlarıda maddi olarak şenliği destekleyecekelrini belirttiler. Edindiğim izlenim, şenliğe İstanbuldan ciddi bir katılımın olacağı, şenlik bütçesinin bir kısmının burda rahatlıkla toplanabileceği idi. Sanırım iki hafta sonra İstanbuldaki arkadaşlar olarak şenlik hazırlığı için bir toplantı düzenleyecez.